Growth Hacker/Marketer (удаленная работа)
(вакансия в архиве)

14 ноября 2021

Уровень зарплаты:
от 10 000 до 50 000 руб.
Требуемый опыт работы:
Не указан

Вакансия: Growth Hacker/Marketer

Обязанности
We help B2B Software companies, most of which are based in Silicon Valley to grow using outbound marketing and chatbots.

Market: B2B SaaS scale-ups (10-100 employees) from Silicon Valley, USA

- Lead Generation
- Market Research (continuous discovering of market pain points, current problems - desired futures)
- Growth Hacking
- developing systems, processes of taking complete strangers and turning them into qualified demo calls, Free trial subscribers. [#3565042#]

Требования к квалификации
Most Important:

- High level of English (Majoring of our customers speak only English)
- Love and Obsession with Growth hacks, lead generation, developing outbound campaigns, systems of generating clients fully online using Email, LinkedIn, Social media like Facebook.

Условия работы
- Удаленная работа на не полных рабочий график с хаотичными задачами в формате стартапа.
- Возможность работы с передовыми инновационными компаниями из Кремниевой Долины
- Испытательный срок в формате фриланса на конкретные задачи, далее помесячная.